Rejsy dla szkół i przedszkoli

Oferujemy rejsy dla grup zorganizowanych, rejsy dla szkół i przedszkoli. Proponujemy godzinny rejs z audioprzewodnikiem, który opowie historię mijanych miejsc. Trasy rejsów szkolnych po Wiśle ułożone są przez doświadczonych krakowskich przewodników turystycznych.

Jeśli interesują Cię bardziej szczegółowe informacje zadzwoń lub napisz.

53

Gwarantujemy, że rejs szkolny statkiem po Wiśle to nie tylko niezapomniane przeżycie, angażująca lekcja historii na wolnym powietrzu. To także atrakcyjna wycieczka, podczas której dzieci nie będą się nudzić.

Dla tych, którym nie wystarczy powyższa forma wycieczki proponujemy rejs „Legenda prawdę Ci opowie”. Jest to godzinny rejs prowadzony przez animatora-przewodnika w historycznym stroju. Rejs z opowieściami o dawnych czasach, ludziach i zabytkach Krakowa, dla starszych i młodszych.

Trasa rejsu

Rozpoczynamy u stóp Wzgórza Wawelskiego ze smoczą jamą i płyniemy w górę Wisły pod mostem Dębnickim, wzdłuż dzielnicy Zwierzyniec, Salwator, mijamy dopływ Rudawy i na wysokości klasztoru Sióstr Norbertanek i zawracamy. Statek mija dzielnicę Dębniki, w której znajduje się dom papieski, aby po prawej stronie pokazał się pasażerom budynek swoim kształtem przypominający fale wiślaną czyli Centrum Sztuki Japońskiej Manggha. Dalej przepływamy pod mostem Grunwaldzkim, obok dzielnicy Podgórze i kolejno widzimy Most Marszałka Józefa Piłsudskiego, który podczas niedawnego remontu nabrał nowoczesnego wyglądu oraz kładkę pieszo-rowerową ojca Bernatka. W okolicach Muzeum Tadeusza Kantora zawracamy i przepływamy wzdłuż legendarnego krakowskiego Kazimierza, gdzie podziwiać możemy kościół na Skałce. Niebawem zobaczymy majestatyczny Wawel, co oznacza, że nasza wycieczka po Krakowie dobiega końca.

© Aqua Fun - Rejsy po Wiśle w Krakowie 2024