fbpx
Rejs Szkolny po Wiśle Kraków

Rejs Szkolny po Wiśle Kraków

REJSY SZKOLNE

Trasy proponowanych rejsów szkolnych po Wiśle ułożone są przez doświadczonych krakowskich przewodników turystycznych. Dzięki temu gwarantujemy, że rejs szkolny statkiem po Wiśle to nie tylko niezapomniane przeżycie, ale także atrakcyjna wycieczka, podczas której dzieci nie będą się nudzić. Oferujemy atrakcyjne rabaty dla grup zorganizowanych oraz specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży (rejsy dla szkół i przedszkoli) oraz zapewniamy elastyczność – dostosujemy trasę i czas trwania rejsu do potrzeb grupy.
tel. + 48 604 915 015

Rejs Szkolny po Wiśle Kraków
REJS SZKOLNY PO WIŚLE W KRAKOWIE

REJSY TEMATYCZNE Z ANIMATOREM PRZEWODNIKIEM

Legenda prawdę Ci opowie –  rejs szkolny po Wiśle z opowieściami o dawnych czasach, ludziach i zabytkach Krakowa, dla starszych i młodszych, przedstawionymi przez animatora w stroju historycznym. Co z legend i baśni zostało do dzisiaj ?

Po morzach i oceanach – rejs z zabawami  grami marynarskimi z elementarną wiedzą z zakresu żeglowania: nauką budowy i nazewnictwa statku, poznania rodzajów statków, nauką wyznaczania stron świata (dla najmłodszych) i posługiwania się busolą (dla starszych), wiązania węzłów, nauką alfabetu Morse’a. Zabawy poprowadzi animator w stroju pirata.

Szlakiem Jana Pawła II – rejs połączony z opowieścią o Karolu Wojtyle. Zobaczymy miejsca związane z papieżem: Katedra Wawelska, kościół Św. Stanisława Kostki na Dębnikach, dom Jana Pawła II, klasztor Sióstr Norbertanek, gontyna Św. Małgorzaty, kościół i klasztor Paulinów na Skałce.

Eko nad rzeką – rejs szkolny poświęcony ekologii i ekosystemowi rzeki Wisły, podczas którego na podanych przykładach, doświadczeniach i eksperymentach przybliżona zostanie wiedza na temat kondycji i istoty wody w świecie i w codziennym życiu.             

REJSY TEMATYCZNE Z WARSZTATAMI

Wyprawa po batik – warsztaty plastyczne z nauką techniki i sztuki batiku na barce a po warsztatach rejs do Parku Edukacji Globalnej – czyli spacer po kontynentach z elementami marynarskimi.

Smok jaki jest każdy widzi – warsztaty plastyczne na przystani:

wykonanie figurki smoka wawelskiego z masy papierowej lub z masy solnej, a potem rejs z opowiadaniem legend.

Jestem Eko – zajęcia edukacyjne z recyklingu z warsztatami recyklingowymi, na których wykonane zostaną recyklingowe zabawki, ozdoby i instrumenty muzyczne, a po zajęciach godzinny rejs z opowiadaniem legend.

Mistrz sztuki kulinarnej – stacjonarne warsztaty kulinarne z nauką zdobienia potraw i stołów oraz układaniem „smacznych obrazów”.

Po zajęciach godzinny rejs z opowiadaniem legend.