Odkryj uroki Wisły i piękno opactwa w Tyńcu

Zapraszamy na czterogodzinny rejs z Kraków Tyniec. Płyń w górę rzeki, aby zobaczyć Zamek w Przegorzałach na wzgórzach Lasu Wolskiego i XV-wieczny erem na Bielanach. W Tyńcu zobaczysz usytuowane na wapiennym wzgórzu Opactwo Benedyktynów.

Możliwa rezerwacja na prywatny rejs 12-osobową gondolą.
 

Po dopłynięciu do Tyńca 30 minutowy postój.

Rejs statkiem z Krakowa do Tyńca
Rejs Kraków Tyniec

Trasa

Rozkład rejsów

PRZYSTAŃ

AQUA FUN
Bulwar Czerwieński 172/7
31-069 Kraków

KONTAKT

Tel. +48 604 915 015

Email: info@rejsy.krakow.pl

Godziny rejsów

PON-NIE

Rejs do Tyńca
Jeśli marzy Ci się dłuższa podróż statkiem, w trakcie której poza zabytkami miasta Krakowa zobaczyć można oblicze miasta w towarzystwie dzikiej natury, zapraszamy na rejs statkiem do Tyńca. Wycieczkę rozpoczynamy rano u stóp Wawelu i kierujemy się w górę rzeki. Płyniemy 12-osobową gondolą wzorowaną na tradycyjnych łodziach wiślanych, które pływają po tej rzece od setek lat. Gondola zapewnia wszystkim pasażerom komfort i bezpieczeństwo przy zachowaniu bliskości wody i nie ograniczając widoków żadnemu z pasażerów. A przecież po drodze jest co oglądać!
W pierwszej kolejności za rufą zostawiamy Wzgórze Wawelskie, następnie przepłyniemy pod mostem Dębickim. Płynąc wzdłuż dzielnicy Zwierzyniec , zobaczymy klasztor Sióstr Norbertanek, a w oddali kopiec im. Tadeusza Kościuszki. Po chwili naszym oczom ukaże się Zamek w Przegorzałach i klasztor na Bielanach położone w lasach Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Kolejną atrakcją jaka Cię czeka w trakcie rejsu jest śluzowanie na stopniu wodnym Kościuszko. Po opuszczeniu śluzy i dobiciu do tynieckiego nabrzeża czeka Cię ok. 50 minutowa przerwa- będziesz mógł zejść na ląd, zobaczyć opactwo ojców Benedyktynów lub pospacerować. Pamiętaj, aby pilnować czasu, ponieważ gondola odpłynie punktualnie o zaplanowanej godzinie, o 12.40. W drodze powrotnej przepływać będziemy wzdłuż toru kajakowego Kolna, domu Karola Wojtyły przy ul. Tynieckiej 10. Uwaga, na pokładzie nie ma toalety. Czas trwania rejsu około 4 godz.

© Aqua Fun - Rejsy po Wiśle w Krakowie 2024